Pirinç Küpeşte Modelleri

Dekorasyonların vazgeçilmezi olan tüm pirinç dekorasyon ürünleri evlerde, iş yerlerinde kısaca tüm yaşam alanlarında tercih edilmektedir. pirinç küpeştelar ise yaşam ve çalışma alanlarında oldukça fazla kullanılmaktadır. Renk ve kristal yapısı sayesinde ortamı daha aydınlık, ferah gösterir. Pirinç merdiven korkuluğu tasarımları oldukça uzun ömürlü ve çok kullanışlı olmaları ile de dikkat çekmektedir. Uzun ömürlü ve oldukça gösterişli tasarımları sayesinde kullanılan alanlarda etkileyici ve estetik değişiklikler yapmak mümkündür.

Genel olarak sektörde en yaygın kullanılan korkuluk modeli pirinç küpeşte modelleridir. Pirinç modeller aşınmaya ve korozyona karşı oldukça dayanıklı modellerdir. Hava değişimlerine karşı oksit yapma olasılığı çok azdır, güneş ışığından etkilenmez aşınma ve renk kaybı olmaz. Bakır ve çinko miktarına göre en uzun sürede, parlak bronz dikme çeşitleri basamaklarda kullanılmakta ve aşındırma yapmamaktadır. pirinç küpeşte aynı zamanda dekoratif amaçlıda kullanılabilmektedir. Ortamı daha estetik ve çekici hale getirmek için pirinç küpeşte tasarımı isteğe bağlı olarak özel olarak da yapılmaktadır. Bina içinde, dubleks evlerde, otel ya da villa gibi konutlarda kullanılan pirinç küpeşte ve merdiven kişinin zevkine göre her renk ve desende dekore edilebilir. En çok tercih edilen model iste altın kaplama görünümlü kristal malzemelerdir. Hem görüntü hem de etki bakımından oldukça başarılıdır. Uygulama, düzenli bir trabzan ile metal işleme makinası tarafından yapılır. Lazer kesimli motif desenleri cnc tezgahlarda işleyip, demir malzemelerin tüm dekorasyon tasarımlarında ferforje edilir. Dövme gibi üst küpeşte borusu vernik kaplama ile her basamağa taşıyıcı dikmeler konularak montajlanır ve bu sayede oldukça sağlam bir görünüm elde edilir.

Genellikle gösterişe önem veren kişiler tercih etmektedir. Aynı zamanda gösterişe önem veren ülkelerden Arap ve Afrika ülkelerinde pirinç küpeşte modelleri sıkça görülmektedir. Gece kulüpleri, gazino, meyhane gibi eğlencenin bolca olduğu mekanlarda girişlere, çıkışlara ve iç mekanlarda dekor amaçlı kullanılır. Cam ile kristal pirinç adeta ışıl ışıl bir görüntü sağlamayı başarmıştır bu yüzden bu tarz yerlerde (gazino, kulüp, meyhane) cam ve kristal tercih edilmektedir. Daha çok özel talepler doğrultusunda el işçiliği ile yapılan pirinç küpeştelar farklı boyutta ve farklı tarzdadır. Mermer üzerine donatılmış eskitme pirinç en çok talep gören yeni ürünler arasında yer almaktadır. Büyük alışveriş merkezleri, iş merkezleri, ofisler merdiven korkuluğu oluşturmak için nikel kaplamalar gibi platin bir renk tercih eder.

pirinç küpeşte modelleri çok çeşitlidir. Çelikten yapılmış kompozit yapılar, alüminyum parçalar, ışıltı veren modeller, altın bakır çinko kaplama modeller gibi çeşitlilik gösterir. Müstakil evlerde de kullanılan pirinç küpeşte enerji tasarrufu sağlar ve ışığı geçirir. Oldukça hafiftir, kırılmaz yapıdadırlar ve dış darbelere karşı dayanıklıdır, çizilmez. pirinç küpeştelar kullanıldığı malzemeler sebebiyle paslanma yapmaz. Gelişen teknoloji ile birlikte her boyutta ve şekilde tasarlanabilir.