Pirinç Korkuluk Modelleri

Pirinç korkuluk modelleri, Dekorasyonun en önemli unsurlarından olan ve kullanılacak malzeme yapısına göre kombinasyon etkisi yaratan korkuluk modelleri kullanılacak mekanları ışıltılı ve parlak görünüme sokmak için sarı pirinç merdiven tasarımlarını beraberinde getirmektedir.Göz alıcı bir ortamda yapılacak bir pirinç korkuluğun şık görünüme sahip olması için işlevsel tasarımları inceleyerek etkileyici bir merdiven küpeşte dizaynı yaratmak gereklidir.

Son yıllarda moda haline dönüşen ve tüm mekanların vazgeçilmez ürünü olan sarı gold tasarımları ofis ve lüks konutların merdiven kenarlarına harika bir görünüm katmasını sağlamaktadır.

Pirinç üç ana maddeden oluşan bir elementdir. Çinko,kalay ve bakırdan oluşan bu metal sanayi ve dekorasyon sektörüne yönelik üretilmektedir. Ağır sanayi alanlarında otomotiv parçası ve torna aksesuar,aydınlatma merdiven trabzanları metal mekan çözümleri açısından sıklıkla tercih sebebi olmuştur.Isıya dirençli bu metal istenilen derecede ısıtılarak erime noktasına gelmeden belli başlı kalıplar ile şekil alabilir.

Farklı tiplerde üretimi devam eden pirinç malzeme boru,profil ve lama gibi değişik geometrik formlarda değişiklik gösterebilir.En değerli metal olarak bilinen ve bu metaller içerisinden yıllarca deforme olmadan kullanılan bakır içerikli bu element son yılların vazgeçilmez ürünü olmuştur.

Pirinç Korkuluk Modelleri